En blogg om mat, dryck och andra livsviktiga saker.
Muffin. Med donut. Och grädde.
I like.
Åhhhhhhh…… Bara jag ser bilden måste jag knäppa upp byxknappen.
Muffin: Gott! Grädde: Gott! Donut: Gott!
Men lägga dem på varandra? Jag kommer osökt att tänka på ungdomens häxblandningar.
Jag får bara lust att plocka isär dem och äta delarna för sig. Men det kanske är just det som är grejen. Vad kommer nästa vecka?
Jag vet inte om det är fysiskt möjligt att äta “i ett”. Eller hålla knappen stängd i brallorna. Och förresten, grannen: du vet nog vad som kommer nästa vecka. Färsk stenkol från Arla. Med the Ketchup from hell.
Så fullständigt vidrigt!
Name (required)
Mail (will not be published) (required)
Website
You can use these HTML tags
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Skicka ett mejl till mig när någon kommenterar det här inlägget.
Copyright © 2013 Salt - All Rights ReservedPowered by WordPress · Atahualpa Theme by BytesForAll
Åhhhhhhh……
Bara jag ser bilden måste jag knäppa upp byxknappen.
Muffin: Gott!
Grädde: Gott!
Donut: Gott!
Men lägga dem på varandra? Jag kommer osökt att tänka på ungdomens häxblandningar.
Jag får bara lust att plocka isär dem och äta delarna för sig. Men det kanske är just det som är grejen. Vad kommer nästa vecka?
Jag vet inte om det är fysiskt möjligt att äta “i ett”. Eller hålla knappen stängd i brallorna.
Och förresten, grannen: du vet nog vad som kommer nästa vecka. Färsk stenkol från Arla. Med the Ketchup from hell.
Så fullständigt vidrigt!